Z NAMI Z NAMI

Co trzeba zrobić, aby wynająć mieszkanie, nie mieszkając w Polsce?

Coraz częściej osoby przebywające na stałe za granicą decydują się na wynajem posiadanego w Polsce mieszkania. W jaki sposób zorganizować całą operację, przebywając w innym kraju i jak znaleźć odpowiedniego najemcę? W niniejszym artykule podpowiadamy, co trzeba zrobić, aby wynająć mieszkanie, nie mieszkając w Polsce. Sprawdź nasze porady!

Spis treści:

 1. Pobyt za granicą, a wynajem mieszkania w Polsce – jak znaleźć wsparcie?
 2. Co trzeba zrobić, aby wynająć mieszkanie, nie mieszkając w Polsce, czyli czym jest usługa zarządzania najmem?
 3. Firma zarządzająca najmem – jakie usługi oferuje?
 4. Puste mieszkanie w Polsce – wybór odpowiedniego najemcy
 5. Z NAMI Nieruchomości – wsparcie w profesjonalnym zarządzaniu najmem

Pobyt za granicą, a wynajem mieszkania w Polsce – jak znaleźć wsparcie?

Osoby, które przebywają za granicą i chcą wynająć swoje „M”, mogą skorzystać z pomocy firm zajmujących się profesjonalnie zarządzaniem najmem. Takie biura oferują kompleksową obsługę, włącznie z prowadzeniem poszukiwań najemców, organizacją oględzin lokalu, sporządzaniem umów najmu oraz rozwiązywaniem problemów związanych z jego bieżącym utrzymaniem w dobrej kondycji. Jeśli masz puste mieszkanie w Polsce, wsparcie specjalistów pomoże Ci uczynić je źródłem stałego, pasywnego dochodu.

Korzystając z usług wyspecjalizowanych firm, właściciel nieruchomości ma pewność, że cały proces przebiegnie sprawnie i bezproblemowo, a on sam będzie mógł skupić się na swoich codziennych obowiązkach. To zdecydowanie najkorzystniejsza alternatywa dla wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie administrowania nieruchomością na odległość lub nie planują częstych przyjazdów do kraju. Warto jednak skupić się na wyborze właściwej firmy posiadającej odpowiednie doświadczenie oraz indywidualne podejście do klienta. Czasem lepiej zdecydować się na mniejszą firmę, działającą w miejscowości w której znajduje się nieruchomość, niż wybrać dużą, działającą w całym kraju. Mniejsze firmy gwarantują indywidualne podejście do klienta. Dla nich klient nie jest anonimowy.

Co trzeba zrobić, aby wynająć mieszkanie, nie mieszkając w Polsce, czyli czym jest usługa zarządzania najmem?

Usługa zarządzania najmem to wielowymiarowa pomoc dla właścicieli nieruchomości, którzy pragną wynajmować swoje mieszkania lub domy. Firmy świadczące tego rodzaju wsparcie, kompleksowo zajmują się wszystkimi kwestiami związanymi z wynajęciem nieruchomości. Zarządzanie najmem wiąże się m.in. z wyszukiwaniem najemców oraz ich weryfikacją, ustalaniem i negocjowaniem wysokości czynszu najmu, zawieraniem umów w imieniu właściciela, dbaniem o lokal oraz rozwiązywaniem wszelkich problemów, które mogą się pojawić w trakcie wynajmowania mieszkania. Dzięki temu właściciele nieruchomości mogą skupić się na życiu za granicą, jednocześnie mając pewność, że ich własność jest zarządzana przez profesjonalistów i przynosi im stałe dochody.

Firma zarządzająca najmem – jakie usługi oferuje?

Na podstawie pełnomocnictwa udzielonego im przez właściciela, firmy zarządzające najmem oferują szeroki zakres usług związanych z administrowaniem powierzonymi im nieruchomościami. Można do nich zaliczyć m.in.:

 • wyszukiwanie najemców – firma zajmuje się poszukiwaniem odpowiednich najemców, przeprowadzając rozmowy kwalifikacyjne oraz weryfikując ich sytuację materialną,
 • zawieranie umów – kolejną z usług jest uzgadnianie umowy najmu oraz jej podpisanie w imieniu właściciela nieruchomości,
 • pobieranie czynszów najmu – firma zajmuje się inkasowaniem czynszów oraz przekazywaniem środków właścicielom,
 • kontrola nieruchomości – pracownicy regularnie kontrolują stan techniczny lokalu oraz przeprowadzają niezbędne naprawy i remonty,
 • płatności za media i opłaty administracyjne-firma dokonuje wszelkich rozliczeń dotyczących mediów oraz opłat administracyjnych
 • zakończenie najmu-firma wykonuje wszelkie czynności niezbędne przy zakończeniu umowy najmu między innymi: weryfikacja stanu mieszkania, rozliczenie kaucji, rozliczenie sald opłat za media.

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, aby wynająć mieszkanie, nie mieszkając w Polsce, skorzystanie z oferty profesjonalnej firmy zajmującej się zarządzaniem najmem będzie gwarancją uzyskania pełnego wsparcia, pozwalając zminimalizować Twój udział w całym procesie.

Puste mieszkanie w Polsce – wybór odpowiedniego najemcy

Przebywając poza granicami kraju, nie masz możliwości osobistego angażowania się w selekcję najemców. Firmy od zarządzania najmem w Twoim imieniu weryfikują potencjalnych lokatorów, aby upewnić się, że są to osoby rzetelne, które będą w stanie terminowo płacić czynsz, odpowiednio dbając przy tym o wynajmowaną nieruchomość. Narzędzia wykorzystywane w tym zakresie to m.in.:

 • sprawdzenie danych personalnych – firma potwierdza dane osobowe potencjalnego najemcy, w tym jego tożsamość, miejsce zamieszkania oraz numer dowodu osobistego,
 • analiza historii kredytowej – biuro weryfikuje historię kredytową lokatora, aby ocenić jego zdolność finansowania czynszu najmu,
 • ustalenie źródła dochodów – zarządzająca najmem firma sprawdza również, czy potencjalny najemca ma stałą pracę, zlecenia lub działalność gospodarczą.

Weryfikacja potencjalnych najemców jest szczególnie ważna, ponieważ pozwala na wyeliminowanie ryzyka wynikającego z wynajmu mieszkania w Polsce osobom, które nie są w stanie regulować terminowo czynszu najmu i opłat związanych z wynajmowaniem mieszkania. Weryfikacja pozwala też uniknąć nieuczciwych najemców lub po prostu oszustów.

Z NAMI Nieruchomości – wsparcie w profesjonalnym zarządzaniu najmem

Wynajem lokalu to proces, który wiąże się ze sporą liczbą formalności. Współpracując Z NAMI, zyskujesz pełne wsparcie w profesjonalnym zarządzaniu najmem zza granicy. Otrzymujemy wiele zapytań, zaczynających się od słów: Mam puste mieszkanie w Polsce i chcę je wynająć na czas swojej nieobecności. Ich autorom zapewniamy pełną ochronę interesów oraz bezpieczeństwo i komfort na każdym etapie współpracy. Nasza strategia opiera się na indywidualnym podejściu do Klienta, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostosować się do jego potrzeb i oczekiwań. Skontaktuj się Z NAMI i sprawdź, jak możemy Ci pomóc.