Z NAMI Z NAMI

O NAS

 

W 2000 roku kupiłem swoje pierwsze mieszkanie pod wynajem. W tym okresie bardzo intensywnie pracowałem dla międzynarodowej korporacji. Wspólnie z żoną sprawami związanymi z mieszkaniem zajmowaliśmy się tylko w weekendy. Trochę było nam szkoda wolnego czasu, którego mieliśmy niewiele, ale przecież to miała być tylko chwila. 

Ta chwila zamieniła się w tygodnie, a potem w miesiące. Wykonanie projektu, znalezienie wykonawców, problemy z terminowością oraz późniejszy zakup wyposażenia i aranżacja wnętrza – wszystko to kosztowało nas sporo nerwów. Wreszcie mieszkanie było gotowe na przyjęcie pierwszego najemcy. Jeszcze tylko zdjęcia, ogłoszenie i… zaczęło się. Odbierałem telefony bez przerwy: w czasie spotkań biznesowych, posiłków czy podczas oglądania ulubionego serialu.

Całe szczęście udało nam się umówić kilku zainteresowanych. Z powodu braku czasu w środku tygodnia pokazywanie naszego mieszkania odbywało się w weekendy. Zaciskaliśmy zęby i poświęcaliśmy kolejne godziny naszego wolnego czasu. Wreszcie zjawił się idealny klient! Jeszcze tylko negocjacje zapisów umowy, podpisy, kaucja, przekazanie kluczy i mogliśmy zacząć rozkoszować się wolnym czasem.

Okazało się, że byliśmy w błędzie. Za chwilę coś się popsuło, więc trzeba było wymienić. Idealny najemca był niestety hałaśliwy, więc trzeba było uspokajać sąsiadów i prowadzić rozmowy ze wspólnotą mieszkaniową. No i wcale nie płacił na czas. W takiej sytuacji były dwa wyjścia. Pierwsze to rozwiązać umowę i szukać nowego najemcy. Drugie to akceptować opóźnienia w płatnościach. Każde z rozwiązań nie było idealne i niestety wymagało czasu. 

W pierwszym przypadku potrzeba czasu, aby rozwiązać umowę, przejąć mieszkanie i przygotować je do najmu. Dodatkowo pojawia się ryzyko, że następny klient nie będzie lepszy i trzeba będzie wszystko powtarzać. Drugi przypadek to znowu czas, poświęcany na dzwonienie i upominanie się o swoje pieniądze. 

Mimo wyzwań, inwestycja w mieszkanie na wynajem okazała się udana, więc kupiłem kolejne, a potem następne. Zacząłem też pomagać naszym znajomym w zarządzaniu najmem. Dzieliłem się z nimi moimi doświadczeniami i doradzałem, jak unikać błędów. Nadal pracowałem zawodowo, więc potrzebowałem współpracowników. Zatrudniając ich, stworzyłem grupę specjalistów. Dodatkowo wykorzystywałem z sukcesami swoją specjalność zawodową, jaką jest zarządzanie projektami.

W pewnym momencie postanowiłem, że zarządzanie mieszkaniami na wynajem stanie się moim zawodem. Mam sprawdzony zespół i ponad 20 lat doświadczenia. Spotkałem się i rozwiązywałem większość problemów, z którymi mogą lub zetknęli się właściciele mieszkań, przeznaczonych na wynajem. Tak powstał koncept Z NAMI.

Pomagamy zarządzać najmem. Decydując się na współpracę Z NAMI, oddajesz nam swoje mieszkanie pod zarządzanie. Powierzasz nam swoją własność pod opiekę, za którą bierzemy pełną odpowiedzialność. Zdejmujemy z Ciebie wszystkie problemy związane z całym procesem wynajęcia mieszkania od przygotowania profesjonalnej oferty dla najemcy, poprzez jego znalezienie do zadbania o przypływ pieniędzy za wynajem. Ale tak naprawdę to Z NAMI OSZCZĘDZASZ SWÓJ CZAS.

Michał Węgrzyk

Michał Węgrzyk

Współwłaściciel i Prezes Zarządu

Praktyk w dziedzinie zarządzania, posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas pracy w międzynarodowych korporacjach oraz w trakcie kierowania firmami, które współtworzył koncepcyjnie, organizacyjnie oraz kapitałowo.

W branży FMCG (UNILEVER) sprawował różne funkcje w dziale sprzedaży, zarządzając dużymi zespołami, klientami, procesami oraz projektami.
W branży finansowej (American International Group Inc.) zarządzał (w zakresie sprzedaży produktów ubezpieczeniowych) zewnętrznymi sieciami – zarówno agentów wyłącznych, jak i multiagencji.

Współzałożyciel oraz wiceprezes/prezes zarządu firm GOLDENEGG (multibroker kredytowo-ubezpieczeniowy) oraz MERSERVICE (outsourcer procesów wsparcia sprzedaży).

Tomasz Leszczyński

Prokurent i Dyrektor ds. Operacyjnych

Od wielu lat zajmuje się wynajmem nieruchomości własnych, a od  2018 roku zarządza nieruchomościami właścicieli.

Praktyk w dziedzinie zarządzania obszarami wsparcia operacyjnego i administracji pracy biura. Posiada znajomość zawansowanych systemów wsparcia rozliczeń i komunikacji elektronicznej zdobyte podczas pracy w Krajowej Izbie Rozliczeniowej (KIR).

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach z branży finansowej i bankowej – GOLDENEGG, FM Bank (obecnie Nest Bank) i KIR, oraz branży systemowego wsparcia sprzedaży – MERSERVICE i pośrednictwa sprzedaży energii elektrycznej – RW Partner.