Z NAMI Z NAMI

Sposób na stabilny dochód pasywny–nieruchomości

Pojęcie dochodu pasywnego bardzo mocno ugruntowało się w aktualnej rzeczywistości, wzbudzając szereg pozytywnych emocji. Uzyskiwanie stałego źródła dochodu bez konieczności nakładów czasowych na pracę leży w sferze zainteresowań każdej osoby aktywnej zawodowo. W dzisiejszym artykule zastanowimy się, jak uzyskiwać miesięczne zastrzyki gotówki dzięki inwestowaniu w nieruchomości. Czy boom na nieruchomości na wynajem ma swoje praktyczne uzasadnienie? Jak sprawić, aby dochód pasywny z nieruchomości nie wymagał ze strony właściciela dużego wysiłku? Dlaczego warto mieć dochód pasywny z nieruchomości, zabezpieczając tym samym bezpieczeństwo finansowej dla swojej rodziny?

Spis treści:

  1. Czym jest dochód pasywny?
  2. Budowanie dochodu pasywnego– od czego zacząć?
  3. Sposób na dochód pasywny–najem mieszkań
  4. Dlaczego warto mieć dochód pasywny z nieruchomości?

Czym jest dochód pasywny?

Dochód pasywny dotyczy określonego źródła uzyskiwania przychodów, które nie wysycha po zaprzestaniu wykonywania pracy. W przypadku dochodu rozumianego w tradycyjny sposób, warunkiem jego uzyskania pozostaje wypełnianie obowiązków służbowych. Otrzymywane wynagrodzenie wynika z czasu i umiejętności poświęconych na realizację określanych zadań. Sprzedajemy swój czas (czyli większą część swojego życia), dostając w zamian środki finansowe, dzięki którym możemy pokryć podstawowe potrzeby i korzystać z rozmaitych przyjemności. Koncepcja dochodu pasywnego dotyczy natomiast zgoła odmiennej sytuacji. Dochód pasywny wymaga inwestycji początkowej, której owoce będziemy czerpać w przyszłości na długo po zakończeniu wkładu pracy. Budowanie dochodu pasywnego może przybierać rozmaite formy. Dla osób posiadających oszczędności, dochód pasywny często polega na zakupie akcji spółek dywidendowych, której dzielą się wypracowanym zyskiem z akcjonariuszami. Jednak aby uzyskiwać z tego tytułu pokaźne przychody trzeba podejmować duże ryzyko, które może skutkować poważnym uszczupleniem zainwestowanego kapitału w przypadku spadku wartości zainwestowanych akcji, zmiany polityki dywidendowej, lub nawet bankructwa spółki.

Dlatego budowanie dochodu pasywnego warto opierać o aktywa, które są bardziej odporne na czynniki wpływające na rynki.. Jeśli chcesz znaleźć ciekawy sposób na dochód pasywny- najem mieszkań może się okazać najlepszą propozycją. Dochód pasywny z nieruchomości charakteryzuje się  nie tylko stałym przychodem pochodzącym z czynszu najmu ale także dosyć stabilną wartością rynkową nabytej nieruchomości. Od początku 2022 roku zarabianie pasywne w Warszawie jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Duży popyt spotyka się z ograniczoną podażą, co dla inwestorów budujących dochód pasywny oznacza możliwość podnoszenia czynszów oraz ułatwia wynajęcie mieszkania.

Budowanie dochodu pasywnego– od czego zacząć?

Jeżeli interesuje Cię dochód pasywny z nieruchomości, pierwszym krokiem jest zabezpieczenie  funduszy na zakup nieruchomości, zdefiniowanie grupy najemców dla której przygotujemy mieszkanie  i wybór najlepszego mieszkania pod potrzeby  tej konkretnej grupy najemców. Aby dochód pasywny z nieruchomości nie wymagał od właściciela dużej ilości czasu poświęcanego na jego generowanie, zdecydowanie warto skorzystać z oferty  Z Nami.  Zajmujemy się kompleksowym zarządzaniem najmem mieszkań na obszarze aglomeracji warszawskiej. Budowanie dochodu pasywnego na rynku nieruchomości warto zacząć od lokali umiejscowionych w pobliżu centrum większych miast. Idealnie należy poszukiwać lokali nowych kupowanych od deweloperów. Zarabianie pasywne w Warszawie dla wielu osób  zaczyna się od kredytu hipotecznego. Jeśli posiadasz odpowiednią zdolność kredytową i wymagany wkład własny, kupno mieszkania na kredyt pozwala natychmiast rozpocząć czerpanie zysków z wynajmu nie czekając na uzbieranie całej kwoty niezbędnej do kupna mieszkania. Należy przy tym uważać aby całkowita wartość raty kredytowej pozostawała  mniejsza niż wysokość miesięcznego wpływu  od najemców. Przedstawiamy zatem skuteczny i bezpieczny sposób na dochód pasywny- najem mieszkań jako metodę na zarabianie pasywne w Warszawie. Duże aglomeracje miejskie dostarczają ciągłego napływu nowych mieszkańców, a ograniczenia podażowe na rynku nieruchomości tworzą korzystne środowisko dla wynajmujących. 

Sposób na dochód pasywny–najem mieszkań

Aby zagwarantować sobie maksymalne obłożenie najmem, ograniczając tym samym koszty obsługi, warto skupić się na lokalach o małej powierzchni, położonych w pobliżu centrum lub dobrze skomunikowanych z centrum miasta. Zarabianie pasywne w Warszawie znacznie lepiej zacząć od kawalerki o powierzchni do 35 m2, niż od mieszkanie dla dużej rodziny. Inwestowanie w nieruchomości na wynajem polega na maksymalizacji  atrakcyjności lokalu dla jak najszerszej grupy odbiorców, którzy znajdują się w grupie docelowej. Jeżeli dysponujemy środkami na zakup dużego mieszkania, dobrą strategią jest rozłożenie tej kwoty na dwa mniejsze lokale. Rezultaty tej decyzji szybko zobaczymy na koncie bankowym, księgując większe zyski. Osoby niemające doświadczenia na rynku nieruchomości lub dysponujące ograniczonym czasem, powinny zainteresować się outsourcingiem zarządzania najmem do firmy zewnętrznej takiej jak Z NAMI. Zyski czasowe znacznie przewyższają niewielką opłatę miesięczną, jaka wiąże się z takimi usługami.

Dlaczego warto mieć dochód pasywny z nieruchomości?

W świetle tego, co napisaliśmy powyżej, odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista. Dlaczego warto mieć dochód pasywny z nieruchomości? Lokowanie kapitału w mieszkania na wynajem zabezpiecza realną wartość naszych pieniędzy, chroniąc je przed galopującą inflacją. Z drugiej strony, ta forma inwestowania wyróżnia się atrakcyjną stopą zwrotu i posiadaniem fizycznego aktywa, które pozostaje odporne na kryzysy gospodarcze. Profesjonalne usługi zarządzania najmem odciążają inwestorów od żmudnych czynności obsługi najemców i sprawiają, że uzyskiwany dochód staje się całkowicie pasywny.