Z NAMI Z NAMI

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA PRZEZ NAJEMCĘ

Czy w wynajmowanym mieszkaniu mogę zamieszkać z psem lub kotem?

To zależy od właściciela lokalu stanowiącego przedmiot najmu. Jeśli wyraża zgodę, to taka możliwość istnieje.

Co muszę zrobić, aby móc wprowadzić się do mieszkania?

Przede wszystkim musimy podpisać umowę najmu. Zanim tego dokonamy, wymagamy w imieniu właściciela zaświadczenia, iż Twoje zarobki pozwalają opłacać wszelkie opłaty związane z najmem. Przekazanie mieszkania jest możliwe niezwłocznie po zapłaceniu przez Ciebie kaucji (na wskazane konto bankowe).

Na jaki czas zawierana jest umowa?

Umowa zawierana jest zawsze na czas określony. Maksymalny czas trwania umowy to 12 miesięcy. Oczywiście istnieje możliwość jej przedłużenia ze stosownym wyprzedzeniem.

Jestem studentem i nie zarabiam – czy mogę wynająć mieszkanie?

Tak, istnieje taka możliwość. W takiej sytuacji umowa jest podpisywana z rodzicami lub opiekunem prawnym.

Czy mogę rozłożyć kaucję na raty?

Kaucja jest nieodłącznym elementem podpisania umowy najmu i wprowadzenia się do mieszkania. Wpłata kaucji musi zostać uregulowana wyłącznie w jednej transzy przy podpisaniu umowy najmu, nie ma możliwości rozłożenia jej na raty.

Co w przypadku, gdy w mieszkaniu zdarzy się awaria?

W przypadku drobnych awarii takich jak przeciekający wąż prysznicowy, czy wymiana żarówki, najemca we własnym zakresie dokonuje naprawy. Jeżeli w mieszkaniu wystąpi poważniejsza awaria należy skorzystać z usług doświadczonego fachowca lub administratora budynku. Pomoc również można uzyskać zgłaszając powstały problem do naszego biura, gdzie przekażemy kontakt do zaprzyjaźnionego fachowca. Jeżeli usterka powstała z winy najemcy to koszt takiej naprawy leży po stronie najemcy.