Zarządzanie i administracja najmem, system obsługi wynajmu mieszkań – Warszawa | Z NAMI Zarządzanie i administracja najmem, system obsługi wynajmu mieszkań – Warszawa | Z NAMI

Home staging – co to jest i jak może pomóc w wynajmie i sprzedaży mieszkania?

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Aby zainteresować potencjalnych  najemców lokalu, warto włożyć trochę wysiłku w jego odpowiednią prezentację. . W takiej sytuacji z pomocą przychodzi  home staging. Sprawdź, czym jest home staging i w jaki sposób może pomóc w lepszym  wynajmie mieszkania lub domu..

1. Czym jest home staging?

2. Co się składa na wartość nieruchomości?

3. Przygotowanie mieszkania do wynajęcia – jak zacząć?

4. Odśwież ściany

5. Wyposaż odpowiednio mieszkanie

6. Usuń zbędne przedmioty

7. Spraw, by mieszkanie było komfortowe

8. Zadbaj o porządek

9. Visual staging

10. Profesjonalny home staging – Warszawa

Czym jest home staging?

Home staging to usługa obejmująca staranne przygotowanie mieszkania do wynajmu lub sprzedaży. Celem usługi jest takie przygotowanie lokalu w taki sposób, aby wywrzeć jak najlepsze wrażenie na potencjalnych najemcach i kupujących. Usługa skupia się  na profesjonalnej aranżacji i stylizacji wnętrz oraz podkreśleniu ich walorów wizualnych, które nie tylko przyciągną wzrok zainteresowanego, ale przede wszystkim zwiększą szansę na  zakończoną sukcesem transakcję. W home staging nie chodzi jednak o to, aby ukryć mankamenty i wady nieruchomości, a tym samym przechytrzyć kupującego. Chodzi o to, żeby  tak zaaranżować wnętrza, aby w pełni wykorzystać ich potencjał i podkreślić atuty nieruchomości.

Już w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku pionierzy home stagingu udowodnili, że odpowiednie przygotowanie lokalu wzbudza większe zainteresowanie potencjalnych najemców, pomaga przyspieszyć wynajem, a nawet podnosi wartość nieruchomości aż o kilka-kilkanaście procent. Aby uzyskać takie efekty, konieczne jest odpowiednie przygotowanie mieszkania do wynajęcia. Jak to zrobić prawidłowo?

Co się składa na wartość nieruchomości?

Wartość mieszkania bądź domu przeznaczonego na wynajem lub sprzedaż zależy od kilku czynników. Co się składa na wartość nieruchomości? Czynników podnoszących cenę mieszkania jest kilka. Do najważniejszych należą: lokalizacja, wielkość mieszkania i jego rozkład, wyposażenie lokalu, stan całej nieruchomości (w przypadku mieszkania jest to stan budynku w którym mieszkanie się znajduje), dodatkowe udogodnienia we wnętrzach i obiekcie, np. winda, dedykowane miejsce parkingowe, klimatyzacja itp. Nowoczesne, bogato wyposażone mieszkanie bądź dom w pożądanej lokalizacji cieszy się zwykle dużym zainteresowaniem klientów, co sprawia, że właściciel może sobie zażyczyć za nie wyższą cenę najmu.

Niektóre czynniki wpływające na podniesienie wartości wynajmu mieszkania są stałe i nie można ich „poprawić” – nie zmienisz przecież lokalizacji nieruchomości, nie zamontujesz windy w bloku lub nie wybudujesz pod nim garażu podziemnego. Istnieją jednak elementy, które można łatwo zmienić w taki sposób, aby całe mieszkanie zyskało na atrakcyjności. Jak podnieść wartość wynajmowanego mieszkania?

Przygotowanie mieszkania do wynajęcia – jak zacząć?

Wszystkie kroki składające się na home staging należy dokładnie zaplanować. Najpierw  konieczne jest przeprowadzenie starannych oględzin mieszkania i zadecydowanie, co wymaga odświeżenia bądź naprawy. Trzeba też ustalić budżet przeznaczony na wszystkie prace związane  z home staging. Pamiętaj, że usługa ta nie jest remontem mieszkania, który z reguły jest bardzo kosztowny. Nie musisz  zrywać podłóg, skuwać płytek w łazience czy kupować mebli, jeśli są one w dobrym stanie i wytrzymają kolejny okres najmu mieszkania.

Natomiast warto  przeprowadzić konieczne naprawy  a także szereg niskobudżetowych, drobnych prac, które mogą  przynieść spektakularne rezultaty i pomóc w dobrym wynajęciu mieszkania.

Odśwież ściany

Aby uczynić mieszkanie bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych najemców, a przez to zwiększyć wartość czynszu najmu, odśwież w nim ściany. Najłatwiejszym i jednocześnie najtańszym sposobem jest po prostu malowanie ścian. Koszt zakupu farby i akcesoriów malarskich nie jest duży, a efekt będzie znakomity. Pamiętaj, żeby odmalować ściany  w pomieszczeniach które, są utrzymane w ostrych lub ciemnych kolorach. Niepomalowane ściany w takich pomieszczeniach mogą, zniechęcić wielu potencjalnych wynajmujących. Wybierając nowe barwy, postaw raczej na jasną, stonowaną kolorystykę. Beż, biel, błękit, odcienie szarości czy delikatny brąz optycznie rozjaśnią i powiększą przestrzeń, a przy tym dodadzą jej przytulności.

Wyposaż odpowiednio mieszkanie

Jeśli dysponujesz większym budżetem, a przy tym celujesz w bardziej majętnego najemcę, możesz podnieść wartość mieszkania na wynajem poprzez jego odpowiednie wyposażenie . Oprócz podstawowych i standardowych sprzętów, takich jak lodówka, pralka czy kuchenka, zaopatrz mieszkanie w dodatkowe sprzęty AGD i RTV. Dobrej jakości zmywarka, mikrofalówka, telewizor z DVD, kino domowe, ekspres do kawy to urządzenia, które znacząco podniosą standard lokalu, a tym samym jego wartość. Pamiętaj aby sprzęty te były nowe. Nie ma nic gorszego jak telefony od najemcy żądającego naprawy zepsutego wyposażenia.

Usuń zbędne przedmioty

Ważną zasadą w home stagingu jest też minimalizm, który przejawia się w rezygnacji z dużej liczby przedmiotów. Im mniej akcesoriów i gadżetów w pomieszczeniu, tym lepiej. Usuń  z wnętrz zbędne przedmioty, zwłaszcza te o charakterze osobistym. Wyjmij z szaf wszystkie rzeczy osobiste, schowaj prywatne fotografie, usuń   kosmetyki z łazienki oraz wszelkie sprzęty, które zagracają przestrzeń i psują jego estetykę. Pochowaj zbędne urządzenia kuchenne, np. spieniacz do mleka do kawy czy mało estetyczne i zajmujące dużo miejsca sprzęty kuchenne.. W ten sposób zwiększysz wizualnie przestrzeń i zostawisz najemcy  więcej miejsca na rozlokowanie jego własnego dobytku.

Zostaw natomiast przedmioty, które wyróżniają Twoje mieszkanie spośród innych. Zielnik w kuchni, skrzynki z kwiatami na  balkonie, estetyczny  dywan z efektownym wzorem albo  dobrej jakości meble z pewnością zwrócą uwagę potencjalnych najemców i pomogą lepiej wynająć mieszkanie.

Spraw, by mieszkanie było komfortowe

Specjaliści z zakresu home stagingu podkreślają, że mieszkanie przygotowane do wynajmu powinno przypominać apartament hotelowy. Musi zatem sprawiać wrażenie, jakby nikt wcześniej w nim nie mieszkał, a jednocześnie kusić komfortem i zachęcać do zamieszkania. Można to osiągnąć na kilka sposobów, np. poprzez przykrycie fotela miękką narzutą, ułożenie stylowych poduszek na sofie, powieszenie czystych, puchatych ręczników w łazience czy też wyjątkowo precyzyjne pościelenie łóżka w sypialni. Aranżację dopełnij egzotycznymi roślinami, aromatycznymi świeczkami oraz misą ze świeżymi owocami w kuchni. Dzięki temu zainteresowany najemca będzie mógł łatwiej wyobrazić sobie zamieszkanie w tak przytulnym i wygodnym lokum.

Zadbaj o porządek

Przygotowanie mieszkania do wynajmu zakończ dokładnym wysprzątaniem pomieszczeń. Aby mieszkanie prezentowało się efektownie, każdy kąt, mebel i sprzęt w lokalu musi lśnić czystością. Gruntowne porządki to podstawa. Zwróć uwagę zwłaszcza na łazienkę i kuchnię, ponieważ to na tych pomieszczeniach skupia się uwaga większości osób zainteresowanych wynajmem. Resztki jedzenia zalegające w zlewie, brudne fugi na kafelkach wokół wanny albo zacieki z twardej wody w muszli klozetowej mogą sprawić, że potencjalny najemca zrezygnuje z mieszkania.

Visual staging

Visual staging to z kolei polecany sposób na to, jak podnieść wartość wynajmowanego mieszkania za pomocą… wizualizacji. Wirtualna aranżacja przestrzeni jest szczególnie polecana w przypadku wynajmu mieszkań nowych, niewykończonych, które klient może dowolnie zaaranżować. Przedstawienie potencjalnemu najemcy zdjęć wirtualnie zaaranżowanych przestrzeni ułatwia podjęcie decyzji o wynajmie. Dzięki nim zainteresowany wyobrazi sobie, jak świetnie mogą wyglądać w przyszłości obecne „gołe ściany”. To również znakomity sposób na wyróżnienie się spośród konkurencji atrakcyjnymi materiałami wizualnymi, które zwiększają zainteresowanie ofertą, a także przyspieszają proces wynajęcia.

Profesjonalny home staging – Warszawa

Wymienione wyżej czynniki wpływające na podniesienie wartości wynajmu mieszkania to zaledwie część  większej całości. Samodzielne przygotowanie lokalu według zasad home stagingu nie jest łatwe, zwłaszcza dla osób, które pierwszy raz chcą wynająć mieszkanie. Dlatego warto w tej kwestii zaufać ekspertom.

Jeśli interesuje Cię profesjonalny home staging w Warszawie , skorzystaj z naszych usług. Właśnie nawiązaliśmy współpracę z Magdą Copiją z firmy NOVO https://novohs.pl/ – doświadczoną home stagerką i stylistką wnętrz, która od lat z sukcesem pomaga klientom szybko i skutecznie wynajmować ich nieruchomości. Ekspertka potrafi wydobyć potencjał z każdego wnętrza, podkreślić jego zalety i zaaranżować przestrzeń, co podnosi wartość nieruchomości i zwiększa jej atrakcyjność na rynku.