Zarządzanie i administracja najmem, system obsługi wynajmu mieszkań – Warszawa | Z NAMI Zarządzanie i administracja najmem, system obsługi wynajmu mieszkań – Warszawa | Z NAMI

W co powinien zaopatrzyć mieszkanie wynajmujący?

Odpowiednio wyposażone mieszkanie to klucz do jego szybkiego i opłacalnego wynajmu. Łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której potencjalny najemca rezygnuje z podpisania umowy po obejrzeniu pokoju, który nie spełnia podstawowych warunków wyposażenia. Tak więc właściwe wyposażenie mieszkania na wynajem powinno być traktowane priorytetowo przez każdego, komu zależy na dobrym wynajęciu mieszkania.

Spis treści:

  1. Podstawowe wyposażenie mieszkania pod wynajem – najważniejsze pomieszczenia
  2. Jaką lodówkę do mieszkania na wynajem wybrać?
  3. Czy w środku powinny znajdować się meble do mieszkania na wynajem?
  4. W jakie meble do mieszkania na wynajem powinno się zainwestować?
  5. Co powinno znajdować się w mieszkaniu dla studenta?
  6. Co powinno mieć mieszkanie na wynajem dla młodej pary?
  7. Uniwersalne wyposażenie do mieszkania na wynajem – opłacalna inwestycja
  8. Dodatkowe wyposażenie mieszkania na wynajem

Podstawowe wyposażenie mieszkania pod wynajem – najważniejsze pomieszczenia

 Dwa pomieszczenia w mieszkaniu wystawionym do wynajęcia, na które potencjalni najemcy zwracają największą uwagę, to kuchnia oraz łazienka. Jak się przygotować do wynajęcia komuś mieszkania w kontekście wyposażenia tych dwóch pomieszczeń? Przede wszystkim łazienkę trzeba wyposażyć w podstawowe sprzęty niezbędne do funkcjonowania w wynajętym mieszkaniu.  Należy zadbać o to, aby w łazience znajdowała się wanna i/lub kabina prysznicowa, armatura WC, zlew oraz pralka. To podstawowe wyposażenie mieszkania pod wynajem, bez którego niemożliwe będzie znalezienie najemcy. Warto też zadbać, żeby w łazience znalazły się szafki i półki na kosmetyki, ręczniki i inne rzeczy osobiste. Te drobne elementy zwiększą atrakcyjność postrzegania mieszkania przez przyszłego najemcę.

Co powinno znajdować się w wynajmowanym mieszkaniu z kuchnią? Nie obędzie się bez sprzętu AGD, czyli lodówki, zmywarki do naczyń oraz kuchenki do gotowania posiłków. Jako wyposażenie podstawowe należy też traktować szafki niezbędne do przechowywania żywności i sprzętu kuchennego. Jeśli mieszkanie jest odpowiednio duże, można połączyć kuchnię z jadalnią. Wówczas trzeba zainwestować w stół oraz przynajmniej dwa wygodne krzesła. To z pewnością zostanie zauważone i docenione przez przyszłych lokatorów.

Jaką lodówkę do mieszkania na wynajem wybrać?

Należy pamiętać, że stara lodówka potrafi skutecznie zniechęcić potencjalnych najemców. To efekt nie tylko mało atrakcyjnego wyglądu, ale też niskiej klasy energetycznej, co przekłada się na zwiększenie wysokości rachunków za prąd . Nawet jeśli stare urządzenie jest w pełni sprawne, jego wygląd może skutecznie odstraszyć przyszłego najemcę lub wpłynąć na konieczność obniżenia czynszu najmu. Lepiej  uniknąć takiej sytuacji. A więc jaką lodówkę do mieszkania na wynajem wybrać? Energooszczędną i estetycznie wyglądającą w dobrej cenie. Polecamy korzystanie ze sprawdzonych marek, które mają opinię wytrzymałych i odpornych na awarie. Estetycznie wyglądająca lodówka, będzie dobrze prezentować się w kuchni a jeżeli kuchnia jest połączona z salonem to w całym pomieszczeniu.

Jeśli mieszkanie jest małe, można zakupić lodówkę podblatową. To rozwiązanie idealne dla kawalerek. Im  większe mieszkanie do wynajęcia , tym pojemniejsze powinno być urządzenie. Duża rodzina poradzi sobie wyłącznie z dużą lodówką wyposażoną w spory, oddzielnie otwierany zamrażalnik.

Czy w środku powinny znajdować się meble do mieszkania na wynajem?

Większość mieszkań na rynku nieruchomości jest w pełni wyposażona. Wynika to z faktu, że osoby poszukujące miejsca do życia nie chcą przeprowadzać się z całym – dość dużym – dobytkiem. Zdarzają się jednak rodziny, które mają własne wyposażenie np.: szafy, łóżko lub kanapę . Takie osoby będą szukały pustego mieszkania do wynajęcia. Warto przed podjęciem decyzji o tym, jak się przygotować do wynajęcia komuś mieszkania, sprawdzić, czy znajdą się chętni na takie rozwiązanie. W dużych miastach powinno być więcej osób zainteresowanych taką ofertą.

W jakie meble do mieszkania na wynajem powinno się zainwestować?

Oczywiście więcej najemców, oprócz pełnego wyposażenia kuchni i łazienki będzie chciało mieć na miejscu przynajmniej podstawowe wyposażenie pokoju dziennego. Jak wyposażyć mieszkanie do wynajmu w salonie? Niezbędna będzie kanapa (może być rozkładana), szafy do przechowywania rzeczy i parę półek. Dzięki temu lokatorzy nie będą mieć problemów z urządzeniem się według własnego upodobania. A co powinno mieć mieszkanie na wynajem o mniejszych wymiarach? Kawalerki nie obędą się bez kanapy z funkcją łóżka. W ten sposób oszczędza się dostępną przestrzeń.

Co powinno znajdować się w mieszkaniu dla studenta?

Niektórzy przygotowują mieszkania pod konkretnych lokatorów. Dużą grupą docelową są studenci. Osoby studiujące, oprócz podstawowego wyposażenia będą potrzebować biurka, na którym postawią komputer. Jakie łóżko na wynajem dla studenta? Wystarczy jednoosobowe – 120 cm szerokości. Oczywiście potrzebne jest jedno na każdego studenta, który znajdzie się w mieszkaniu. Co powinno znajdować się w wynajmowanym mieszkaniu studenckim, aby zwiększyć komfort przebywania? Na pewno stałe łącze internetowe, większa półka na wypożyczane z biblioteki książki oraz mikrofalówka w kuchni do odgrzewania gotowych potraw.

Co powinno mieć mieszkanie na wynajem dla młodej pary?

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku osób, które się już nie kształcą, a zwłaszcza młodych rodzin z dziećmi. Potrzebują one stosunkowo więcej miejsca do życia. Jakie łóżko na wynajem dla pary sprawdzi się najlepiej? Dość szerokie – na ok. 160 cm. Poza tym drugi pokój może być przeznaczony dla dziecka, które też będzie potrzebować dostosowanego do swojego wzrostu łóżka. Jak wyposażyć mieszkanie do wynajmu młodej parze? Należy w praktyce zadbać o wszystkie udogodnienia, jakie chciałoby się widzieć we własnym mieszkaniu – a więc liczne sprzęty domowe, dużo szaf na ubrania, półki na książki, ozdoby oraz telewizor, a także sprzęt RTV z pełnym dostępem do internetu. Jeżeli wyposażamy mieszkanie w sprzęt RTV należy zwrócić uwagę, żeby był on nowy i dobrej jakości. Psujący się sprzęt RTV to dodatkowy czas i pieniądze poświęcone na jego wymianę.

Uniwersalne wyposażenie do mieszkania na wynajem – opłacalna inwestycja

W kwestii estetyki nie da się ustalić jednolitego standardu. Wiele zależy od indywidualnych gustów właścicieli mieszkań. Zdecydowanie rekomendujemy postawić na uniwersalne wyposażenie do mieszkania na wynajem. Polecamy umeblowanie w stonowanej kolorystyce i z prostym wzornictwem. To nie tylko lepiej się prezentuje, ale też wychodzi znacznie taniej. Co powinno znajdować się w mieszkaniu w stylu minimalistycznym? Proste szafy, stół i krzesła w kolorze białym lub imitującym drewno. Są na tyle neutralne, że nie powinny nikogo zniechęcić a wielu się spodobać.

Dodatkowe wyposażenie mieszkania na wynajem

Na sam koniec warto wspomnieć o elementach, które mogą się znaleźć, jeśli zostaną jakieś pieniądze w budżecie przeznaczonym na wyposażenie mieszkania. Jakie meble do mieszkania na wynajem powinny się znaleźć dodatkowo? W dużych pokojach przyda się przynajmniej jeden fotel, w którym można się wygodnie rozsiąść. Stolik kawowy przy telewizorze również znacząco podniesie standard wyposażenia. Meble do mieszkania na wynajem w kuchni mogą być wykorzystane na przydatny sprzęt kuchenny , np. prosty ekspres do kawy czy mikrofalówkę. W tej chwili standardem wyposażenia kuchni jest zmywarka do naczyń. Zwiększa ona standard wynajmowanego mieszkania a co za tym idzie  zwiększa atrakcyjność wynajmowanego mieszkania. To wszystko sprawi, że za mieszkanie można zażądać wyższej ceny najmu. A więc zwrot z inwestycji będzie dużo wyższy.

Już podstawowe wyposażenie sprawi, że lokatorzy będą zainteresowani mieszkaniem. Jednak drobne inwestycje tu i ówdzie nie tylko zwiększą szansę na podpisanie umowy, ale też na wynegocjowanie korzystnego czynszu najmu.