Z NAMI Z NAMI

Jak remontować mieszkanie na wynajem?

Z NAMI i Duer.pl – Twoje wsparcie przy remoncie mieszkania na wynajem

Wybierając ofertę Z Nami nie musisz się martwić o remont mieszkania pod przyszłego najemcę. Z Nami połączyło siły z Duer.pl. Duer to serwis, oferujący szybki, bezproblemowy dostęp do najlepszych fachowców od prac remontowo-budowlanych, hydraulicznych, napraw elektroniki oraz z wielu innych specjalności.

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Czym się różni remont mieszkania na wynajem od własnego mieszkania?
 2. O czym pamiętać podczas procesu wykończenia wnętrz?
 3. Jak remontować mieszkanie na wynajem?
 4. Gdzie znaleźć fachowców do wykończenia wnętrz?
 5. Remont w dobrych rękach – dlaczego to takie ważne?
 6. Z NAMI i Duer.pl – Twoje wsparcie przy remoncie mieszkania na wynajem

Korzystając z oferty Z NAMI oraz Duer, nie musisz więcej głowić się, jak wybrać fachowca do remontu. Oszczędzasz czas i pieniądze, zlecając ekspertom kompleksowe zarządzanie najmem oraz remont mieszkania w Warszawie .

Remont własnego „M”, a remont mieszkania na wynajem – czym się różnią?

Z pozoru mogłoby się wydawać, że nie ma żadnych znaczących różnic pomiędzy odświeżeniem własnego mieszkania a pracami remontowymi prowadzonymi w lokalu przeznaczonym na wynajem. Tu i tu trzeba przecież wykonać prace solidnie, terminowo i z należytą starannością. Tymczasem praktyka pokazuje, że istnieje kilka istotnych aspektów, w których oba rodzaje remontów znacząco różnią się od siebie. Jakich?

Po pierwsze: remontując mieszkanie dla siebie, kierujemy się własnym gustem oraz upodobaniami. Wykonując wykończenia wnętrz w Warszawie lub dowolnym, innym mieście, z przeznaczeniem lokalu na wynajem, należy pamiętać, że to, co podoba się nam, niekoniecznie trafi w gust najemcy. Właśnie dlatego lepiej zrezygnować z niestandardowych dodatków bądź oryginalnych akcentów i postawić na uniwersalne, „bezpieczne” rozwiązania.

Drugim czynnikiem jest oczywiście ekonomia. Odświeżając lub urządzając własne mieszkanie, jesteśmy skłonni wydać więcej – to naturalna cena za wyższy komfort lub funkcjonalność idealnie dopasowaną do własnych potrzeb. Z kolei na remont mieszkania na wynajem, warto spojrzeć z biznesowego punktu widzenia – najem powinien przede wszystkim przynosić zyski.

Wykończenia wnętrz Warszawa – o czym jeszcze pamiętać?

Przede wszystkim sprawdź, czy podobne jakościowo materiały nie są dostępne taniej w innych sklepach lub składach budowlanych. Dokładny rekonesans rynku w dużym mieście jakim jest Warszawa, może sprawić, że remont będzie tańszy nawet o kilka tysięcy złotych, a standard wykończenia lokalu pozostanie na wysokim poziomie.

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak remontować mieszkanie na wynajem, pamiętaj również o zasadzie, że niektóre wydatki remontowe mogą okazać się zbędne i nie zawsze spowodują zwiększenie czynszu najmu. Nie zawsze konieczne są najdroższe meble, technologiczne zaawansowane rozwiązania i drogie urządzenia domowe. To, co przyda się Tobie w prywatnym mieszkaniu, niekoniecznie musi stanowić element istotny dla przyszłego lokatora.

Remont mieszkania na wynajem – o czym musisz pamiętać?

Planując modernizację lokalu z przeznaczeniem pod najem, upewnij się, że instalacje: elektryczna, wodno- kanalizacyjna oraz gazowa są w pełni sprawne. Z całą pewnością niezbędna będzie wymiana lub modernizacja elementów przestarzałych bądź uszkodzonych. Jeśli drzwi wejściowe oraz okna w mieszkaniu są stare, również warto je wymienić – nie tylko poprawi to wizualny odbiór pomieszczeń, ale także pozwoli ograniczyć straty ciepła, dzięki czemu rachunki za ogrzewanie będą niższe.

Gdzie znaleźć fachowców do wykończenia wnętrz?

Praktyka pokazuje, że warto polegać na usługach sprawdzonych ekip budowlanych i remontowych, które nie tylko wiedzą, jak remontować mieszkanie na wynajem w sposób kompleksowy, ale również mają w tej kwestii odpowiednie doświadczenie. Poszukując fachowca, który wykona prace w lokalu pod najem, warto stosować te same kryteria, co w przypadku wyboru firmy, której chcielibyśmy zlecić odświeżenie swojego własnego mieszkania. Liczą się więc:

 • profesjonalizm,
 • zakres świadczonych usług,
 • staż na rynku,
 • zasoby ludzkie i sprzętowe,
 • odpowiednia liczba zrealizowanych remontów,
 • lokalizacja,
 • przystępna cena.

Do uzgodnienia zwykle pozostaje kilka dodatkowych kwestii, np. to, czy zakupem i dostawą materiałów budowlanych zajmie się wykonawca, czy samodzielnie zaopatrzysz fachowców w niezbędne produkty i wyposażenie.

Remont w dobrych rękach – dlaczego to takie ważne?

Powodów, dla których warto współpracować ze sprawdzonymi firmami remontowo-budowanymi jest wiele. Solidny wykonawca to przede wszystkim gwarancja profesjonalnie wykonanych prac, których efekty będą widoczne przez lata. Dobrze wykonany remont zwiększy wartość mieszkania, podnosząc zarazem jego standard, co pozwoli uzyskiwać atrakcyjniejsze dochody z wynajmu. Nie bez znaczenia są również wysoka jakość zastosowanych materiałów oraz sprawdzone technologie.

Z NAMI i Duer.pl – Twoje wsparcie przy remoncie mieszkania na wynajem

Wybierając ofertę Z Nami nie musisz się martwić o remont mieszkania pod przyszłego najemcę. Z Nami połączyło siły z Duer.pl. Duer to serwis, oferujący szybki, bezproblemowy dostęp do najlepszych fachowców od prac remontowo-budowlanych, hydraulicznych, napraw elektroniki oraz z wielu innych specjalności.

Korzystając z oferty Z NAMI oraz Duer, nie musisz więcej głowić się, jak wybrać fachowca do remontu. Oszczędzasz czas i pieniądze, zlecając ekspertom kompleksowe zarządzanie najmem oraz remont mieszkania w Warszawie.