Zarządzanie i administracja najmem, system obsługi wynajmu mieszkań – Warszawa | Z NAMI Zarządzanie i administracja najmem, system obsługi wynajmu mieszkań – Warszawa | Z NAMI

Jak zaprojektować wnętrze mieszkania na wynajem?

Przed Tobą etap projektowania i wykańczania mieszkania na wynajem? Wybierz rozwiązania uniwersalne i trwałe. Proste i jasne, a przez to przestronne wnętrza zapewnią Ci szybkie podpisanie umowy najmu. Takie rozwiązanie da najemcy większe możliwości aranżacyjne z wykorzystaniem dodatków w jego guście. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas projektowania mieszkania pod wynajem.

Spis treści:

  1. Jak zaprojektować mieszkanie na wynajem? Kolory ścian
  2. Projekt wnętrz mieszkania pod wynajem – trwałe podłogi
  3. Jak zaprojektować łazienkę w mieszkaniu na wynajem?
  4. Projekt mieszkania na wynajem? Tylko z Nica Design!

Jak zaprojektować mieszkanie na wynajem? Kolory ścian

Chcesz niewielkim remontem i małymi środkami uzyskać zadowalający efekt w mieszkaniu na wynajem? Zadbaj, aby jego ściany i sufit były równe, pozbawione dziur i niepopękane. Ich gładką powierzchnię pomaluj w jasnych barwach. Kolory takie jak neutralne beże, klasyczna biel czy bardzo jasna szarość rozjaśnią wnętrza. Wpadające do nich promienie słoneczne będą odbijać się od ścian, dodatkowo doświetlając pomieszczenia. W efekcie pomieszczenia będą wydawać się optycznie większe i czyste.

Jasna aranżacja mieszkania na wynajem pozwala też najemcom na zindywidualizowanie przestrzeni dodatkami w ulubionych kolorach. Do bieli lub beżu pasują wszystkie barwy. Planując malowanie w mieszkaniu na wynajem, wybieraj farby wysokiej jakości. Powłoki lateksowe czy ceramiczne odznaczają się większą trwałością na uszkodzenia mechaniczne i mniejszą absorbcją brudu. Są też łatwo zmywalne. Dzięki temu, Twoje mieszkanie na wynajem dłużej będzie wyglądać jak nowe.

Dowiedz się więcej – jak odświeżyć i unowocześnić mieszkanie na wynajem

Projekt wnętrz mieszkania pod wynajem – trwałe podłogi

Jakie podłogi będą odpowiednie do mieszkania na wynajem? Właściciele lokali najczęściej wybierają jedną z dwóch dróg. Pierwsza zakłada użycie niedrogich, np. kupionych w promocji, paneli podłogowych o jasnych kolorach. Pozwala ona na pozorną oszczędność podczas wykańczania wnętrz. Z czasem takie posadzki szybko ulegają zniszczeniu, co w przyszłości będzie wiązać się albo z obniżeniem standardu mieszkania na wynajem, albo koniecznością wymiany paneli.

Lepszym pomysłem jest zastosowanie na podłodze w salonie, sypialni i pokojach jednakowych paneli wysokiej jakości lub podłogi drewnianej, np. desek, parkietu. Takie posadzki niszczą się zdecydowanie wolniej, są trwalsze i przeważnie wizualnie bardziej estetyczne. Po zmianie najemcy wystarczy je odświeżyć właściwą pielęgnacją. Projekt wnętrz mieszkania na wynajem powinien przewidzieć też zastosowanie w przedpokoju, kuchni i łazience płytek, np. gresowych. Są one stosunkowo niedrogie, neutralne w wyglądzie, a także odporne na zarysowania i pękanie oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Lepszym wyborem będą modele o matowej powierzchni – nie tylko trudniej się na nich poślizgnąć, ale też nie widać na nich zabrudzeń.

Jak zaprojektować łazienkę w mieszkaniu na wynajem?

Sporym wyzwaniem finansowym podczas urządzania mieszkania na wynajem jest wykończenie łazienki. W nowym budownictwie, a więc w przypadku odbioru lokalu w stanie deweloperskim, możesz pozwolić sobie na pełną dowolność aranżacyjną. Podobnie w mieszkaniu z rynku wtórnego, w którym łazienka będzie tworzona od podstaw. Jakich zasad się trzymać? Projekt wnętrz mieszkania pod wynajem powinien być tak dopasowany, aby łazienka dobrze wyglądała przez lata. Stawiaj więc na neutralne i klasyczne barwy. Najlepiej sprawdzi się biel – optycznie powiększy wnętrze, sprawi, że wyda się ono czystsze i nowocześniejsze.

Nie musisz inwestować w najlepszą glazurę, ale nie kupuj też najtańszych płytek. Trudno będzie je ułożyć, aby dały elegancki efekt. Wybieraj wysokiej jakości armaturę, umywalkę, miskę toaletową czy kabinę prysznicową lub wannę. To Ty będziesz odpowiadać w czasie najmu za wszystkie ich usterki. Lepiej od razu zabezpieczyć się przed nieprzyjemnościami. Aby obniżyć koszty remontu, płytkami możesz pokryć tylko ściany w częściach tzw. mokrych – przy umywalce i prysznicu/wannie. Resztę pomaluj wodoodporną farbą do łazienek.

Projekt mieszkania na wynajem? Tylko z Nica Design

Planujesz skorzystać z oferty Z Nami? Zanim to nastąpi, chcesz jednak odświeżyć czy wyremontować lokal na wynajem? Aranżacja mieszkania na wynajem to idealne zadanie dla naszego partnera – autorskiej pracowni projektowej Nica Design. Od 2015 roku jej właścicielka – Patrycja Nica – pomaga inwestorom w stworzeniu wnętrz dopasowanych do wizji i budżetu właściciela nieruchomości.